Jak dodać nową osobę do konta reklamowego na Facebooku?

Aby móc w pełni legalnie zarządzać reklamami, wspólnie z innymi osobami, musimy uzyskać dostęp do konta reklamowego na Facebooku. Poniżej wyjaśniamy, jak zrobić to szybko w kilku prostych krokach i rozpocząć działania na kreacjach reklamowych.

Jeśli chcesz zarządzać reklamami wspólnie z innymi osobami, możesz dodać je do swojego konta reklamowego. Istnieje kilka różnych ról, które możesz przydzielić komuś w zależności od tego, jakie uprawnienia powinien mieć:

  • Administrator konta reklamowego: Administrator może tworzyć, edytować i wyświetlać reklamy, edytować metody płatności oraz zarządzać uprawnieniami administratorów.
  • Reklamodawca konta reklamowego: Reklamodawca może przeglądać i edytować reklamy, a także konfigurować je, używając metody płatności przypisanej do danego konta reklamowego. Może też wyświetlać metodę płatności.
  • Analityk konta reklamowego: Analityk może wyświetlać reklamy i raporty.

Pamiętaj, że udostępnianie swojego konta na Facebooku innym i/lub tworzenie nieprawdziwych profili, którymi zarządza kilka osób, jest niezgodne z Regulaminem i Standardami społeczności. Dodanie osób do konta reklamowego sprawia, że możesz pracować nad reklamami na Facebooku razem z innymi osobami ze swojej firmy. Dodanie osób nie daje im prawa do logowania się w Twoim imieniu ani do oglądania różnych rzeczy w Aktualnościach, których im nie udostępniasz.

Uwaga: Dostęp do konta reklamowego można przyznać tylko użytkownikom Facebooka. Jeżeli osoba, którą chcesz dodać, nie ma konta na Facebooku, może bardzo szybko utworzyć nowe konto.

Jak dodać nową osobę do konta reklamowego na Facebooku?

Aby dodać inną osobę do swojego konta reklamowego:

  1. Przejdź do Ustawień Menedżera reklam. Możesz zostać poproszony o ponowne wprowadzenie hasła.
  2. W obszarze Role na kontach reklamowych wybierz pozycję Dodaj osoby.
  3. Wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail osoby, której chcesz przyznać dostęp.
  4. Kliknij menu rozwijane i wybierz rolę, a następnie kliknij przycisk Potwierdź.

Dodana osoba od razu uzyska dostęp do Twojego konta reklamowego w określonej przez Ciebie roli. W każdej chwili możesz usunąć wybraną osobę z konta reklamowego lub zmienić jej uprawnienia, wybierając Usuń użytkownika obok jej imienia i nazwiska.

Czytaj więcej  Facebook - Jak założyć fanpage dla swojej firmy?

Teraz już wiesz jak dodać nową osobę do konta reklamowego na Facebooku i możesz powierzyć nam dbanie o Social Media Twojej firmy

pl_PLPolski